Enerfin plus      Efektivní využití energie

 

 

 Úvod


Tepelné čerpadlo IVT Air X vzduch/voda

Tepelné čerpadlo IVT AIR X se objevilo na trhu v roce 2014 a způsobilo malou senzaci. Revoluční konstrukční řešení, využití nejlepších komponentů a skoro neuvěřitelné parametry v čele s topným faktorem SCOP přesahujícím magickou hodnotu 5! Výjimečnost tohoto čerpadla potvrzuje fakt, že ani dva roky po uvedení AIR X na trh, ho žádné jiné konkurenční tepelné čerpadlo v parametrech nepřekonalo. Hlavní výhodou inovativní konstrukce AIR X, je ale dramatické snížení výrobních nákladů. Bezrámový konstrukční systém EPP snížil počet šroubových spojů o 90 % a hmotnost jednotky spadla o 75 %. Díky tomu si tepelné čerpadlo s mimořádnými parametry dokázalo udržet velmi příznivou a konkurenceschopnou cenu. Téměř přes noc se tak z IVT AIR X stal bestseller a prodeje vzduchových čerpadel IVT během jednoho roku překonaly drtivou většinu konkurenčních značek specializovaných právě na systémy vzduch/voda. Pro úspěch na trhu je ale důležitý i způsob distribuce. IVT využívá svojí sít zkušených specializovaných firem IVT CENTRUM, které jsou schopny tepelné čerpadlo správně navrhnout, instalovat a následně se starají o jeho servis. Tím se IVT odlišuje od většiny hlavních dodavatelů na trhu, kteří prodávají přes velkoobchody svá tepelná čerpadla i méně zkušeným fi rmám a kde projekt, montáž a servis mnohdy zajišťují různé fi rmy bez vzájemné vazby.

Tepelné čerpadlo IVT Premiumline EQ země/voda

Tepelné čerpadlo IVT Premiumline EQ je vybaveno novými kompresory Copeland Scroll s chladivem R410a a oběhovými čerpadly s řízenými otáčkami. Díky těmto technologiím dosahuje tepelné čerpadlo mimořádně vysokého topného faktoru a výstupní teploty 62°C. Spotřeba elektřiny oproti modelům IVT Greenline HA je nižší o 10% až 16%. IVT Premiumline EQ se dodává ve dvou variantách: S vestavěným zásobníkem teplé vody (C), nebo s možností připojení externího zásobníku (E)


Vybavení tepelného čerpadla

INSTALOVÁNO UVNITŘ:
• Kompresor Copeland scroll.
• Oběhová čerpadla WILO s řízenými otáčkami.
• Ekvitermní regulátor REGO 1000 s řízením dvou topných okruhů, kaskádním řízením dvou tepelných čerpadel, dotopového kotle, ohřevu teplé vody v zásobníku, diagnostikou poruch, ochranou proti legionele, časovým řízením, ovládáním signálem HDO, řízením pasivního chlazení a dalšími funkcemi. Komunikace v českém jazyce.
• Elektrický kotel s kaskádním spínáním 3-6-9kW.
• Trojcestný ventil pro ohřev teplé vody.
• Pružné hadice pro tlumení chvění tepelného čerpadla a tlumící kryt kompresoru.

V PŘÍSLUŠENSTVÍ:
• Expanzní nádoba a pojistný ventil primárního okruhu, filtry pro primární i sekundární okruh (filterball), plnící sestava
• Venkovní čidlo pro ekvitermní regulátorTepelné čerpadlo IVT Greenline HE země/voda

Tepelné čerpadlo IVT Greenline HE je vybaveno kompresory Mitsubishi Scroll a oběhovými čerpadly s řízenými otáčkami. Díky těmto technologiím dosahuje tepelné čerpadlo vysokého průměrného ročního topného faktoru a dokáže ohřívat topnou vodu až na 65 °C bez použití elektrokotle. IVT Greenline HE se dodává ve dvou variantách: s vestavěným zásobníkem teplé vody (C), nebo s možností připojení externího zásobníku (E).


Vybavení tepelného čerpadla

INSTALOVÁNO UVNITŘ:
• Kompresor Scroll Mitsubishi Electric.
• Oběhová čerpadla WILO s řízenými otáčkami pro primární i sekundární okruh.
• Ekvitermní regulátor REGO 1000 s řízením až čtyř topných okruhů, kaskádním řízením dvou tepelných čerpadel, dotopového kotle, ohřevu teplé vody v zásobníku, diagnostikou poruch, ochranou proti legionele, časovým řízením, ovládáním signálem HDO, řízením pasivního chlazení a dalšími funkcemi. Komunikace v českém jazyce.
• Elektrický kotel.
• Trojcestný ventil pro ohřev teplé vody.
• Pružné hadice pro tlumení chvění tepelného čerpadla a tlumící kryt kompresoru.

V PŘÍSLUŠENSTVÍ:
• Expanzní nádoba a pojistný ventil primárního okruhu, filtry pro primární i sekundární okruh (filterball), plnící sestava
• Venkovní čidlo pro ekvitermní regulátorTepelné čerpadlo IVT NORDIC INVERTER vzduch / vzduch

IVT Nordic Inverter je ideálním doplňkem pro domy a byty vytápěné elektřinou. Zařízení lze jednoduše instalovat i do stávajícího objektu bez velkých stavebních úprav. Velmi vhodné je, když vytápěný byt nebo dům má otevřenou dispozici, která umožní aby teplý vzduch z IVT Inverteru mohl proudit celým prostorem. Tak se může stát toto tepelné čerpadlo hlavním zdrojem tepla v objektu.

   Ovládání Inverteru je velice jednoduché. Pomocí dálkového ovladače nastavíte vnitřní teplotu a jednotku zapnete. Tepelné čerpadlo pak samo udržuje v místnosti po celý rok požadovanou teplotu. Ať je venku -20 °C nebo +35 °C, IVT inverter Vám doma vždy zajistí velmi levně a rychle příjemnou teplotu. V zimě topí, v létě chladí. Stejně jednoduše jako teplotu, nastavíte pomocí dálkového ovladače i režim odvlhčování, nebo čištění vnitřního vzduchu. Všechny důležité informace můžete sledovat na dálkovém ovladači nebo displeji na vnitřní jednotce. Ta mimo jiné ukazuje i venkovní a vnitřní teplotu.

   Temperování - Přijet v pátek večer do studené či vymrzlé chaty nebo chalupy nikoho příliš nepotěší. Zvýšení teploty na příjemnou úroveň trvá dlouho a stojí nás jak čas, tak peníze. Z tohoto důvodu se IVT Nordic Inverter často využívá pro temperování rekreačních objektů. Při odjezdu z chaty nastavíte na IVT Inverteru funkci temperace +10 °C. Tepelné čerpadlo bude po dobu vaší nepřítomnosti hlídat, aby teplota v místnosti neklesla pod +10 °C. Při příjezdu do chaty zmáčknete tlačítko Turbo Full Power a tepelné čerpadlo začne dodávat maximální výkon pro rychlé vytopení objektu. Tepelné čerpadlo se automaticky vrátí do normálního pracovního režimu po uplynutí určitého časového intervalu. Na chatách lze využít i funkci klimatizace v letním období a celoročně i odvlhčování prostoru, což je mimořádně zajímavé u starších chalup se špatnou izolací proti vlhkosti. Pokud dojde k výpadku elektrického proudu, tepelné čerpadlo po obnovení dodávky elektřiny nastartuje znovu se stejným nastavením, jako před výpadkem. Provoz tepelného čerpadla je velmi levný i při běžné elektrické sazbě D02. Při teplotách vyšších než -5 °C je dokonce provoz levnější než při použití dřevěných briket.

   Váš IVT Nordic Inverter je daleko více, než jen tepelné čerpadlo. Dokáže zajistit v interiéru čistější a příjemnější vzduch. Jedinečnou a patentovanou Plasmacluster ION-techniku je možno s úspěchem použít pro aktivní čistění vzduchu i v případě, že se tepelné čerpadlo nepoužívá právě k vytápění nebo chlazení. Po zmáčknutí tlačítka ION se začne vzduch v místnosti aktivně čistit od bakterií, virů, plísní, alergenů, roztočů, zplodin výfukových plynů, tabákového kouře a podobných škodlivin. Provedené testy ukázaly, že plasmaclusterový filtr dokáže zlikvidovat 99,5 % vzduchem přenášených virů. Díky této jedinečné funkci budete mít doma během celého roku zdravější a příjemnější klima.

 

 

U nás získáte zdrama:
►Poradenství
►Osobní jednání
►Orientační výpočet TZ
►Návrh optimální varianty
►Závazné cenové kalkulace
►Návratnost investice

Standard dodávky: ►Vytápění a inteligentní ohřev TUV tepelným čerpadlem
►Ohřev bazénové vody
►Primární jímač
►Montáž zařízení
►Napojení na topný systém a zdravotechniku
►Částečné dodávky
►Dodávky na klíč
►Možnost zpracování projektové dokumentace
►Podpora při jednání s úřady
►Uvedení do provozu
►Záruka 5let, na kompresor 6let
►Záruční i pozáruční servis

 

Tepelná čerpadla
Enerfin plus s.r.o.
Domažlická 116/223
318 00 Plzeň
tel./fax.: 377 457 816
 enerfin@enerfinplus.cz

  Tepelná čerpadla

  Nejčastější dotazy

  Formulář

 Kontakt

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Optimalizováno pro IE, rozlišení 1024 x 768 DPI                                                                                                                                                                                                                                                   Copyright © 2007, Enerfin plus s.r.o.