Enerfin plus      Efektivní využití energie

 

 

 Úvod


Je lepší podlahové topení nebo radiátory?


Tepelné čerpadlo může vytápět Váš dům jak pomocí radiátorů, podlahového topení, tak i kombinací obou systémů. Z hlediska ekonomiky vytápění tepelným čerpadlem je výhodnější podlahové vytápění.
IVT: Nabízíme Vám konzultace s našimi specialisty ohledně optimalizace topného systému. Správné řešení topného systému spolu s volbou tepelného čerpadla Vám sníží náklady na vytápění domu na minimum.

 

Jaká je hlučnost tepelného čerpadla?


Akustický výkon tepelného čerpadla IVT Greenline C6 země-voda Lw = 44dB(A). Pro konkrétní představu se jedná o hluk srovnatelný se starší ledničkou. Tepelná čerpadla vzduch-voda mají výrazně hučnější venkovní jednotku, která zejména za nižších venkovních teplot může rušit nejen Vás, ale i Vaše sousedy.
IVT: Nabízíme Vám návštěvu již instalovaného tepelného čerpadla, abyste mohli jeho hlučnost posoudit.

 

Mohu tepelné čerpadlo použít i pro vytápění chaty?


Samozřejmě. Volba tepelného čerpadla pro vytápění rekreačního objektu vychází z rozdílného způsobu využívání. Teplo potřebujete zejména o víkendech, v týdnu Vám stačí temperování objektu s ochranou objektu proti zamrznutí. Pro toto použití je ideálním řešení čerpadlo vzduch-vzduch, IVT Nordic Inverter.

 

Jak hluboký vrt budu potřebovat pro svoje tepelné čerpadlo?


Hloubka vrtu (resp. plocha plošného kolektoru) odpovídá přímo potřebě tepla pro vytápění Vašeho domu. Správné dimenzování vrtu a kolektoru je velice důležité pro správných chod Vašeho tepelného čerpadla. U běžných rodinných domů se délka vrtu pohybuje v rozmezí 90 až 140 m a plocha zemního kolektoru v rozmezí 250 až 400 m².
IVT: Zpracování bezplatné nabídky od společnosti IVT zahrnuje i výpočet tepelné ztráty Vašeho domu a nabídku na vrt nebo kolektor pro potřeby Vašeho tepelného čerpadla.

 

Jaký prostor tepelné čerpadlo zabere?


Tepelné čerpadlo IVT Greenline C potřebuje ve Vašem domě prostor o velikosti přibližně 70 x 90 cm. Pokud potřebujete další vybavení (větší bojler, tepelný výměník pro bazén, apod.) je tento prostor se pochopitelně zvětší.
IVT: Návrh umístění tepelného čerpadla do Vašeho domu Vám bezplatně zpracují naši odborníci v síti IVT CENTRUM.

 

Jaká je záruční doba tepelná čerpadla?


Záruční doba tepelných čerpadel IVT je 5 let a na rozdíl od všech konkurenčních tepelných čerpadel je kryta pojistnou smlouvou dávající zákazníkovi maximální jistotu bezplatného odstranění případných závad.

 

Jaká je životnost tepelného čerpadla?


Životnost tepelného čerpadla záleží na několika faktorech. Zásadním je kvalita použitých komponentů a jejich materiálu (je bojler z nerezu?). Dalším je kvalita práce Vaší dodavatelské firmy (Jedná se o firmu s prokazatelnými zkušenostmi s tepelnými čerpadly?)
IVT: Výrobky společnosti IVT mají ověřenou životnost pohybující se v rozmezí 20 -25 let.

 

Mohu tepelným čerpadlem nahradit současný plynový kotel?


V zásadě ano. Je však nutné, aby Váš topný systém (rozvody a radiátory) posoudil odborník na vytápění, zda budou pro tepelné čerpadlo stačit. Na rozdíl od kotle na uhlí nebo zemní plyn, které vytápí topnou vodu na teploty kolem 90 st. C tepelné čerpadlo pracuje s topnou vodou o teplotě max. 65 st. C. IVT: Nabízíme Vám návštěvu našeho odborníka a bezplatné posouzení náhrady Vašeho stávajícího vytápění za tepelné čerpadlo.

 

Za jak dlouho se mi investice vrátí


Vyjdeme-li ze současných cen energií vychází návratnost investice do tepelného čerpadla na dobu 5-7 let. Tepelné čerpadlo přináší hlavní úsporu na vytápění a ohřev teplé vody a dále pak zlevňuje i veškerou potřebu elektrické energie pro Váš dům.

 

 

Na kolik mne instalace tepelného čerpadla přijde?


To záleží na mnoha faktorech. Nejdůležitějším je výkon tepelného čerpadla, který budete potřebovat. Dalším parametrem je, odkud bude tepelné čerpadlo odebírat teplo. U běžných nově postavených rodinných domů stojí tepelné čerpadlo o 150 až 250 tisíc korun víc než pořízení plynového topení. IVT: Nabízíme Vám bezplatné zpracování cenové nabídky zahrnující konzultace s našimi odborníky. Tato cenová nabídka je pro nás závazná.

 

Jak poznám dobré tepelné čerpadlo?


Tepelné čerpadlo od renomovaného výrobce představuje větší jistotu bezproblémového provozu než tepelná čerpadla stavěná v malých sériích na zakázku. Ptejte se na topný faktor (poměr mezi odebranou elektřinou a teplem dodaným čerpadlem do Vašeho domu) a zda dokáže čerpadlo samo ohřívat teplou vodu nebo zda musí mít elektrický dotop.
Dále si zjistěte, kdo Vám čerpadlo nabízí (nabízí mi čerpadlo specializovaná firma a bude mi ho také montovat?). Je nabídka přehledná a zahrnuje všechny potřebné údaje? Ptejte se po počtu instalací v České republice a referencích ve Vašem okolí. Ptejte se, kdo bude zajišťovat servis a z jaké vzdálenosti k Vám servisní technik pojede. Nemají náhodou jen jednoho technika na půlku republiky? Poslechněte si hlučnost tepelného čerpadla při plném výkonu. Vyzkoušejte si ovládání regulace. IVT: Na všechny tyto otázky Vám rádi odpoví odborníci v IVT CENTRECH a naše čerpadla Vám předvedou.

 

Jaký typ tepelného čerpadla si mám vybrat?


Tepelná čerpadla dělíme podle toho z jakého zdroje odebírají teplo pro Váš dům - ze země, vody nebo ze vzduchu. Obecně lze doporučit tepelné čerpadlo typu země-voda (odebírá teplo z hloubkového vrtu nebo plošného kolektoru pod povrchem Vaší zahrady). Oproti typu vzduch-voda (odebírá teplo ze vzduchu před Vaším domem) má nižší provozní náklady, delší životnost a nižší hlučnost.
IVT: Nabízíme Vám zdarma konzultace s našimi specialisty, kteří Vám pomohou při volbě typu tepelného čerpadla optimálního pro Váš dům.

 

Vyplatí se vytápět tepelným čerpadlem?


Ano. A toto tvrzení můžeme podpořit hned několika argumenty. Jedním je dlouhodobě narůstající cena energií. Tepelné čerpadlo získává teplo pro váš dům z převážné části zdarma z okolního prostředí e elektrické energie, kterou musíte zaplatit potřebuje jen pro svůj provoz velmi málo.
Dalším důvodem je, že díky tepelnému čerpadlu budete mít nízkou sazbu za elektřinu pro celý Váš dům. Tepelné čerpadlo sníží Vaše náklady na provoz rodinného domu o více než polovinu.
IVT: Zdarma pro Vás zpracujeme porovnání nákladů na vytápění Vašeho domu tepelným čerpadlem s ostatními zdroji tepla.

 

 

U nás získáte zdrama:
►Poradenství
►Osobní jednání
►Orientační výpočet TZ
►Návrh optimální varianty
►Závazné cenové kalkulace
►Návratnost investice

Standard dodávky: ►Vytápění a inteligentní ohřev TUV tepelným čerpadlem
►Ohřev bazénové vody
►Primární jímač
►Montáž zařízení
►Napojení na topný systém a zdravotechniku
►Částečné dodávky
►Dodávky na klíč
►Možnost zpracování projektové dokumentace
►Podpora při jednání s úřady
►Uvedení do provozu
►Záruka 5let, na kompresor 6let
►Záruční i pozáruční servis

 

Tepelná čerpadla
Enerfin plus s.r.o.
Domažlická 116/223
318 00 Plzeň
tel./fax.: 377 457 816
 enerfin@enerfinplus.cz

  Tepelná čerpadla

  Nejčastější dotazy

  Formulář

 Kontakt

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Optimalizováno pro IE, rozlišení 1024 x 768 DPI                                                                                                                                 Copyright © 2007, Enerfin plus s.r.o.